Hromadná nehoda na dálnici u Hukvald

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

08.04.2022 | Hukvaldy/ Moravskoslezský kraj
Hromadná nehoda na dálnici u Hukvald

Hromadnou nehodu na dálnici u Hukvald zřejmě způsobilo utržené svodidlo.

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 8.4.2022 brzy ráno u nehody celkem sedmi osobních vozidel na dálnici D48 u obce Hukvaldy, místní části Rychaltice (okres Frýdek-Místek), kde nejprve skončil slovenský řidič hybridního osobního automobilu Toyota Corolla ve středových svodidlech, a to ve směru z Nového Jičína na Frýdek-Místek. Po přelétnutí části středového svodidla na silnici v opačném směru bylo poškozeno dalších šest osobních automobilů, když některé měly proraženou pneumatiku.

Hasiči ihned po příjezdu na dálnici odnesli nebezpečný kus utrženého svodidla na krajnici. Řidiči toyoty při vědomí poskytli předlékařskou první pomoc, pak jej odvezla sanitka do nemocnice. Hasiči také zabezpečovali havarovaná vozidla před případným požárem, na menší úniky provozních kapalin použili nasákavý sorbent, a nakonec dálnici v místě nehody uklidili. Cestující z šesti vozidel ve směru na Nový Jičín nebyli naštěstí zraněni.

Nehoda se stala v pátek krátce před pátou hodinou ranní. Zasahovaly zde dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Kopřivnice a Nový Jičín, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Příbora.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje