Moravskoslezští hasiči vybudovali odběrová místa i hraniční zátarasy

17.03.2020 | Moravskoslezský kraj
Moravskoslezští hasiči vybudovali odběrová místa i hraniční zátarasy

Je i video z MN Ostrava.

Celkem pět odběrových míst u různých nemocnic v Moravskoslezském kraji vybudovali v souvislosti s nákazou koronavirem Covid-19 příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve spolupráci s kolegy ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně.

Speciální odběrové stany jsou určeny pro řidiče či osádky osobních automobilů i pro pěší příchozí. Jde o velký stan, do kterého občan přijede osobním automobilem, nevystupuje z něj a zdravotní sestra mu odebere potřebný vzorek přímo ve vozidle. Součástí stanu jsou dvě stavební buňky jako zázemí pro zdravotnický personál, který vzorky od občanů odebírá.

O víkendu již hasiči postavili taková odběrová místa v areálu Fakultní nemocnice Ostrava, ve Slezské nemocnici Opava a v Nemocnici s poliklinikou v Havířově. V pondělí 16.3.2020 odpoledne v Městské nemocnici Ostrava, video (Tomáš Lach, HZS MSK): https://youtu.be/2RByUsKvrqw Připraveno k užívání je od pondělka i páté odběrové místo v Nemocnici Třinec Sosna.

HZS MSK ve spolupráci s kolegy ze Záchranného útvaru postavil i s pomocí svých automobilových jeřábů betonové zábrany na celkem 28 hraničních přechodech ve Slovenskem a Polskem. Tato opatření mají zabránit nekontrolovanému přechodu státních hranic z důvodu rizika koronavirové infekce.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje