Moravskoslezští hasiči vyjeli od večera více než 100x kvůli větru

18.02.2022 | Moravskoslezský kraj
Moravskoslezští hasiči vyjeli od večera více než 100x kvůli větru

Je i video.

Ke 115 událostem kvůli větru vyjely od středečního večera 16.2.2022 zhruba do 11 hodin čtvrtku 17.2.2022 jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na území Moravskoslezského kraje kvůli silnému větru. Šlo tradičně především o odstraňování spadlých stromů, v menší míře opravování plechových střešních krytin. Tyto události si zatím nevyžádaly žádné zranění ani větší škody.

Stromy ležely hlavně na silnicích, chodnících a dalších veřejných prostorách, minimum z nich se opřelo o zdi budov či elektrické dráty a jen dva stromy spadly na zaparkované automobily. Ke 30 se blíží počty výjezdů v okresech Karviná, Frýdek-Místek a Ostrava-město, 20 je jich v okrese Nový Jičín, klidněji je v okresech Bruntál (12) a Opava (4). Drtivá většina výjezdů moravskoslezských hasičů se uskutečnila ve čtvrtek ráno.

Například v Ostravě-Svinově museli hasiči-lezci ze stanice HZS MSK Ostrava-Poruba využít ve čtvrtek dopoledne k provizorní opravě části plechové střechy třípodlažního rodinného domu lezecké techniky.

V Bílovci (okres Nový Jičín) na hřbitově ohrožoval 20 metrů dlouhý listnatý strom smuteční síň. K jeho stažení hasiči použili naviják a ke skácení motorovou pilu. Zasahovaly zde ve čtvrtek obě bílovecké jednotky hasičů (HZS MSK+JSDHO).

Video z Ostravy-Kunčic (T.Lach, HZS MSK): https://youtu.be/s4yV1EDRPc8

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje