Moravskoslezští hasiči zasahovali v neděli kvůli větru stokrát

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.01.2022 | Moravskoslezský kraj
Moravskoslezští hasiči zasahovali v neděli kvůli větru stokrát

Je i video z kácení jedle v Antošovicích.

Sto výjezdů kvůli silnému větru mají na kontě od nedělního (30.1.2022) brzkého rána do večerních hodin jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje. Šlo tradičně hlavně o odstraňování popadaných stromů a silných větví, hasiči také odstraňovali či provizorně připevňovali plechové střešní krytiny.

Tyto události se obešly bez zranění i bez větších materiálních škod. Nejčastěji zasahovali hasiči na Bruntálsku – 30x, na Karvinsku a Opavsku vždy 18x, ve třech zbývajících okresech MS kraje (FM, NJ, OV) se dosavadní výjezdy kvůli větru pohybovaly vždy kolem desítky.

Šťastně – bez poškození zdiva a střechy – skončil nedělní odpolední pád padesátileté jedle na rodinný domek v Ostravě-Antošovicích. Hasiči z HZS MSK (stanice Ostrava-Přívoz) a dobrovolní z Koblova museli kvůli ustavení automobilové plošiny (ze stanice HZS MSK Havířov) v zahradě odřezat několik metrů pletivového plotu i s jedním sloupkem a zkrátit několik stromů a keřů. Po postupném a opatrném obřezávání stromu z plošiny motorovou pilou nakonec bezpečně – asi po hodině řezání – stáhly osekaný kmen na zem dva hasičské navijáky.

Video z kácení jedle (HZS MSK): https://youtu.be/l_1j7Mgzr3g

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje