Návrat USAR týmu do Ostravy

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

19.02.2023 | Česká republika
Návrat USAR týmu do Ostravy

17.2.2023 Krátce po 19. hodině přistálo na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově letadlo společnosti Smartwings, které přepravilo zpět do Ostravy část týmu USAR, kterou tvořili příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje spolu s kynology a jejich čtyřnohými hrdinkami, Terezkou a Dorotkou, ze Záchranného útvaru HZS ČR.

Hasiče na letišti přivítal hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., který záchranářům přivezl v rámci poděkování i věcné dary. Dále hasiče přivítal ředitel HZS Moravskoslezského kraje plk. Ing. Radim Kuchař a zástupce velitele Záchranného útvaru HZS ČR plk. Ing. Ivo Adámek. Z Turecka s celým týmem přiletěl na letiště v Mošnově i generální ředitel HZS ČR genpor. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA, který taktéž poděkoval celému týmu za vynikající reprezentaci nejen Hasičského záchranného sboru České republiky, ale i celé České republiky.

Na letišti bylo pro příslušníky odřadu připravené malé překvapení. Při vstupu do haly je velkým potleskem totiž přivítali jejich nejbližší, což u navracejících se hrdinů vzbudilo obrovskou radost a dojetí, protože o tomto překvapení nevěděli.

Po ukončení přivítání, poskytnutí rozhovorů přítomným médiím a samozřejmě i pořízení rodinných fotografií z návratu, se unavení záchranáři rozjeli do svých domovů s těmi nejbližšími, na které se celou dobu těšili a byli jim velkou podporou v jejich složitém a náročném nasazení v zahraničí.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje