Nehoda zemědělského stroje s osobním vozem

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

23.07.2023 | Větřkovice/ Moravskoslezský kraj
Nehoda zemědělského stroje s osobním vozem

Nehoda osobního vozidla se zemědělským strojem si vyžádala dvě zraněné osoby. Spolujezdkyni museli hasiči z vozidla vyprostit, následně ji transportoval do nemocnice vrtulník.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě ve Větřkovicích, okres Opava, v sobotu 22.7.2023 deset minut před půl třetí hodinou odpolední. Na místo byli vysláni jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči z Vítkova.

Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění jak osobního vozidla, tak i zemědělského stroje a současně vyprostili, pomocí vyprošťovací páteřové desky, spolujezdkyni z osobního vozu. Tuto následně předali do péče přítomným záchranářům. Hasiči dále asistovali s ošetřením řidiče osobního vozidla, který byl odvezen nakonec do nemocnice sanitním vozem. Spolujezdkyni transportoval do nemocnice vrtulník.

Po ukončení šetření příčiny nehody, hasiči pomohli naložit havarované vozidlo na odtahovou službu a zprovoznili celou komunikaci, neboť po celou dobu zásahu složek IZS byla komunikace průjezdná pouze jedním jízdním pruhem.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje