Plechová socha a uvězněné dítě, pomohli přivolaní hasiči

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

11.07.2023 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Plechová socha a uvězněné dítě, pomohli přivolaní hasiči

V neděli 9.7.2023, krátce po půl páté odpoledne, vyjela profesionální jednotka hasičů ze stanice Ostrava-Jih k záchraně malého chlapce, který zůstal uvězněný v kovové soše. Hasičům se jej podařilo vyprostit během pár minut.

Operační středisko přijalo informaci o kuriózní záchraně v 16:36 hod. a na místo události vyslalo profesionální jednotku hasičů ze stanice Ostrava-Jih. Ta chlapci pomohla z útrob sochy během pár minut.

Socha s názvem "Den pátý" se stala, na krátkou chvíli, pastí pro pětiletého chlapce, kterého podobně jako ostatní děti v okolí, láká hladký plech a otvor ke sklouznutí. Zatímco se mu ven snažili pomoci přítomni svědci, dva muži a jedna žena, jeho starší bratr běžel pro rodiče.

Přivolaní hasiči ze stanice Ostrava-Jih pak pomocí jednoduchého, ale promyšleného postupu, chlapce během několika málo minut, bez použití jakéhokoliv nástroje, vyprostili.

Nezraněný chlapec byl pak, ve stínu stromů i kovového díla, které představuje pátý den stvoření světa, předán rodičům. Hasiči dítě nejen vysvobodili, ale i zcela uklidnili a zbavili strachu z nezvyklého zážitku.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje