Po nárazu osobního vozidla do stromu museli hasiči vyprostit řidiče vozu

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2024 | Tísek/ Moravskoslezský kraj
Po nárazu osobního vozidla do stromu museli hasiči vyprostit řidiče vozu

Jednoho zraněného si vyžádala, v úterý 2.1.2024, ranní nehoda osobního vozu v obci Tísek na Novojičínsku.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě jedenáct minut po páté hodině ranní. Na místo události vyjela jak profesionální, tak dobrovolná jednotka hasičů z Bílovce. Na místě události zasahovala i Zdravotnická záchranná služby (ZZS), Letecká záchranná služba (LZS) a Policie ČR.

Při nárazu osobního vozu do stromu došlo ke zranění řidiče, kterého museli hasiči, bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení, z vozidla vyprostit. Hasiči provedli nejen protipožární zajištění vozu, ale prováděli, společně s kolegy ze ZZS, i resuscitaci zraněného řidiče, neboť během transportu do sanitního vozu upadl do bezvědomí. Resuscitace probíhala i po celou dobu transportu raněného do přistaveného vrtulníku LZS, který řidiče letecky přepravil do nemocnice. Hasiči následně, po dohodě s Policií ČR, vytáhli vozidlo ze zahrady rodinného domu na komunikaci.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje