Požár pily v Chlebovicích

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

16.06.2023 | Chlebovice/ Moravskoslezský kraj
Požár pily v Chlebovicích

K požáru pily v Chlebovicích na Frýdecko-Místecku vyjelo, ve čtvrtek 15.6.2023, pět jednotek hasičů.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru, ve čtvrtek 15.6.2023 v 16:57 hod. Společně s profesionálními hasiči z Frýdku-Místku vyjely na místo události i dobrovolné jednotky z Brušperku, Fryčovic, Frýdku a Chlebovic.

Již při příjezdu na místo události viděly jednotky plameny šlehající ze střechy objektu. Hasiči nasadili pro boj s ohněm čtyři vodní proudy, zasahovali v dýchací technice, případná skrytá ohniska vyhledávali pomocí termokamer. Požár se podařilo lokalizovat během patnácti minut, samotná likvidace pak zabrala další hodinu a půl.

Příčina vzniku požáru, při kterém nedošlo k žádnému zranění je v šetření. Předběžná škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje