Požár skládky pneumatik zaměstnal hasiče ve Frýdku-Místku

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

11.07.2023 |  Frýdek-Místek/ Moravskoslezský kraj
Požár skládky pneumatik zaměstnal hasiče ve Frýdku-Místku

Požár skládky pneumatik zaměstnal, v neděli 9.7.2023 krátce před 18. hodinou, šest jednotek hasičů. Hustý černý kouř byl vidět na stovky metrů daleko.

Operační středisko obdrželo informaci o požáru skládky v městské části Frýdek ve Frýdku-Místku v 17:54 hod. Na místo postupně vyjeli profesionální hasiči ze stanic Frýdek-Místek a Nošovice, doplnili je dobrovolní hasiči z Frýdku, Dobré, Lískovce a Sedliště.

Po příjezdu na místo události zjistili hasiči, že se jedná po požár pneumatik na ploše 20x20 metrů. K likvidaci plamenů nasadili celkem tři vodní proudy. Zásah jim komplikoval nejen kouř ale i vysoké okolní letní teploty.

Požár se hasičům podařilo lokalizovat během 15 minut, dalších 30 minut jim zabrala kompletní likvidace. Příčina požáru je v tuto chvíli v šetření vyšetřovatelů z řad hasičů a policie. Celý zásah se obešel bez zranění.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje