Požár záložního zdroje způsobil škodu za téměř 900 tisíc korun

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

18.07.2023 | Bruntál/ Moravskoslezský kraj
Požár záložního zdroje způsobil škodu za téměř 900 tisíc korun

V neděli 16.7.2023, v nočních hodinách, vyjely tři jednotky hasičů k požáru záložního zdroje ve výrobní hale v Bruntálu.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru ve 2:59 hod. Na místo události byla vyslána profesionální jednotka hasičů ze stanice v Bruntálu, doplnily je dvě dobrovolné jednotky z Bruntálu a Světlé Hory.

Hasiči po příjezdu na místo události provedli, v dýchací technice, odstavení záložního zdroje a zastavili hoření. Celý zásah komplikoval hustě zakouřený prostor a teplota elektroniky pohybující se okolo 150 stupňů Celsia. Po lokalizaci a následné likvidaci požáru provedli hasiči rozebrání elektrické instalace. Až do ranních hodin zůstala na místě události na dohled dobrovolná jednotka hasičů z Bruntálu, která prováděla, z důvodu zvýšené teploty technologií, monitoring.

Příčina vzniku požáru, při kterém nedošlo k žádnému zranění, ale muselo být evakuováno 12 osob, je v šetření, předběžná škoda byla vyčíslena na 900 tisíc korun.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Foto: ilustrační