Převrácený karavan zastavil provoz na silnici I/57 u Hladkých Životic

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

17.07.2022 | Hladké Životice/ Moravskoslezský kraj
Převrácený karavan zastavil provoz na silnici I/57 u Hladkých Životic

Dvě hasičské jednotky se v pátek 15. července 2022 večer zapojily do zásahu u dopravní nehody osobního automobilu s přívěsným karavanem na frekventované silnici I/57 v katastru obce Hladké Životice.

Karavan zůstal po nehodě na boku, událost zcela zablokovala přivaděč k dálnici D1. Nikomu z pětičlenné osádky se naštěstí nic nestalo, osobní vůz však zůstal pevně spojen s přívěsem a se zadními koly ve vzduchu.

Na místo byli tři minuty po půl osmé vysláni profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Bílovci.

Po provedeném průzkumu a základní dokumentaci události ze strany policistů hasiči nadzvedli zadní část osobního automobilu vysokotlakým pneumatickým vakem, aby odlehčili tažné zařízení a soupravu tak rozpojili. Vůz byl pojízdný, jeden z jízdních pruhů se díky tomu podařilo krátce po dvacáté hodině uvolnit pro kyvadlový provoz.

Pro postavení karavanu zpět na kola si velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil Tatra Omars ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu, spolu s ním přijela pojízdná kontejnerová dílna s vázacími prostředky a především s nízkotlakými vaky.

Ty jsou určeny pro šetrné stavění vozidel zpět na kola. Hasiči nafoukli trojici vaků vedle převráceného karavanu a silným navijákem vyprošťovací Tatry ho do nich položili. Poté vzduch kontrolovaně a pomalu vypustili.

Komunikace byla zcela uvolněna deset minut po půl desáté.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje