Při požáru rodinného domu ve Vratimově

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

23.08.2023 | Vratimov/ Moravskoslezský kraj
Při požáru rodinného domu ve Vratimově

Požár střechy rodinného domu ve Vratimově na Ostravsku zaměstnal, v úterý 22.8.2023, několik jednotek hasičů.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru, v úterý 22.8.2023 čtyři minuty po dvacáté hodině a k jeho likvidaci byly vyslány tři profesionální a tři dobrovolné jednotky hasičů.

Jednotky, již v době příjezdu na místo události, viděly hustý dým stoupající ze střechy domu. Pro boj s ohněm nasadili hasiči vodní proudy jak z vnitřní, tak z vnější části domu, přičemž z vnější části využívali výškovou techniku. Požár se podařilo lokalizovat během dvou hodin, další čtyři hodiny pak zabrala jeho likvidace. Při požáru bylo nutné částečně rozebrat střešní konstrukci pro nutnost odvodu tepla. Po likvidaci požáru, zůstala na dohled, až do ranních hodin, jednotka dobrovolných hasičů z Vratimova.

Během požáru došlo k zakouření obytných prostor navazujícího domu, kde bylo nutné, do příjezdu Zdravotnické záchranné služby, poskytnout předlékařskou první pomoc jeho obyvatelce.

Příčina vzniku požáru je v šetření, předběžná škoda byla vyčíslena na 750 tisíc korun.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje