Ranní požár bytu v Opavě za půl milionu korun

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.04.2022 | Opava/ Moravskoslezský kraj
Ranní požár bytu v Opavě za půl milionu korun

Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 9.4.2022 ráno a dopoledne u požáru bytu 2+1 v prvním patře bytového domu v Opavě-Předměstí, který si vyžádal tři zraněné osoby (nadýchané) a předběžně odhadovanou škodu 500 tisíc korun. Evakuováno bylo z domu 6 osob. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v sobotu krátce před osmou hodinou ranní. Do opavského Předměstí ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava, společně s ní dvě opavské jednotky dobrovolných hasičů – Kylešovice a Komárov.

Hořelo v bytě 2+1 v prvním patře (2. NP) třípatrového bytového domu. Mezi zraněnými osobami byla jeho uživatelka (1949), vedle ní další dvě osoby z jiných bytů. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 21 minut, dohašování s odvětráváním pomocí přetlakového ventilátoru jim zabralo další více než dvě hodiny.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje