Škodu jeden milion korun způsobil požár obchodu s textilem v Havířově

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.04.2023 | Havířov/ Moravskoslezský kraj
Škodu jeden milion korun způsobil požár obchodu s textilem v Havířově

Škodou jeden milion korun skončil požár prodejny s textilem v Havířově-Šumbarku, ve středu 5.4.2023.

Informace o požáru byla na operační středisko hasičů nahlášena ve středu, 5.4.2023 v 8:59 hod. Na místě události zasahovaly dvě profesionální jednotky hasičů ze stanic v Havířově a Karviné, spolu s nimi se na zásahu podílely i dvě jednotky dobrovolných hasičů z Havířova a Šenova.

Hasiči dostali požár pod kontrolu, za pomoci dvou vodních proudů, během dvaceti minut. Celková likvidace jim zabrala další dvě hodiny, během kterých museli hasiči vynosit část materiálu a zároveň odvětrat, za použití přetlakové ventilace, zakouřené prostory.

Přesná příčina vzniku požáru, během kterého nedošlo k žádnému zranění, je v šetření, výše škody je předběžně vyčíslena na 1 mil. korun.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje