Tragická nehoda auta seniora s „popeláři“

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.09.2022 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Tragická nehoda auta seniora s „popeláři“

Je i video.

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 6.9.2022 ráno a dopoledne na křižovatce v Ostravě-Svinově u tragické nehody popelářského vozu s osobním automobilem. Nehodu nepřežil i přes oživování zdravotníků a hasičů řidič osobního automobilu (77 let), dvě osoby z vozu na tuhý komunální odpad se zranily (21 a 45 let) a skončily v nemocnici. Hasiči vyprošťovali obě havarovaná vozidla z příkopu.

Nehoda se stala v úterý kolem půl osmé ranní na křižovatce na konci sjezdu z velkého kruhového nadjezdu nad dálnicí D1 v Ostravě-Svinově. Na místo ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – z ostravských stanic Zábřeh a Poruba, dodatečně vyjel i vyprošťovací speciál MB Actros Bizon ze zábřežské stanice HZS MSK.

Hasiči vyprostili seniora v bezvědomí z osobního automobilu. I přes společnou resuscitaci hasičů a ZZS MSK muž srážku nepřežil.

Hasiči poté vyprostili z příkopu na silnici jak osobní automobil – pomocí předního navijáku cisterny, tak těžký popelářský vůz – pomocí silného zadního navijáku Bizona. Ještě pomáhali s naložením osobního automobilu na vozidlo odtahové služby. Kuka vůz byl schopen odjet, aby neblokoval rušnou křižovatku. Hasiči také silnici uklízeli.

V hlavní roli opět vyprošťovací speciál Bizon: https://youtu.be/C6L4m9k1dOk

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje