Tři zraněné osoby u nehody automobilu ve Vítkově

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.04.2023 | Vítkov/ Moravskoslezský kraj
Tři zraněné osoby u nehody automobilu ve Vítkově

Nehoda osobního automobilu ve Vítkově si vyžádala tři zraněné. Jednu těžce zraněnou osobu, kterou z vozidla museli hasiči vyprostit, bez použití hydraulického nářadí, musel do nemocnice přepravit vrtulník záchranné služby.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě ve čtvrtek 6.4.2023
ve 14:11 hod. Na místo byli vysláni profesionální i dobrovolní hasiči z Vítkova. Spolu s hasiči vyrazil na místo i vrtulník záchranné služby.

Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění havarovaného vozidla proti požáru, odpojili baterii a bez použití vyprošťovacího nářadí, vytáhli z vozidla jednu osobu, kterou ihned s těžkými zraněními předali přítomným záchranářům. Osobu nakonec přepravil do nemocnice vrtulník. Další dvě zraněné osoby odvezla přítomná záchranná služba. Během zásahu museli hasiči poskytnout jedné zraněné osobě postraumatickou péči.

Hasiči po vyšetření nehody Policií ČR provedli asistenci při naložení havarovaného vozidla na odtahovou službu, následně uklidili komunikaci a vrátili se zpět na stanice.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje