Třinečtí hasiči ulovili uvězněného bobra do popelnice

23.02.2022 | Třinec/ Moravskoslezský kraj
Třinečtí hasiči ulovili uvězněného bobra do popelnice

Je i video.

Třinečtí profesionální hasiči (HZS MSK) si ve středu 23.2.2022 před polednem zase jednou odpočinuli od obvyklých zásahů, jako jsou nejrůznější požáry, dopravní nehody či v posledních letech velmi časté likvidace spadlých stromů. Vyjeli totiž na záchranu krásného dospělého bobra, který zůstal uvězněn na jednom podlaží malé vodní elektrárny na řece Olši v místní části Třinec-Staré Město a přes kovové překážky se nedokázal dostat.

Hasiči opět – jako v obdobných případech – improvizovali, a zase velmi úspěšně. Bobra pomocí desek natlačili do rohu podlaží a rychle jej shora a na první pokus nabrali do menší plastové popelnice, kterou si vypůjčili v sousední základní škole. K bobrovi ji seslali na laně. Zásah či záchrana bobra byla rychlá, trvala asi deset minut. „Před lety jsme na stejném místě odchytávali jezevce,“ zavzpomínal velitel zásahu.

Hasiči z třinecké stanice HZS Moravskoslezského kraje věděli, že nějaká bobří rodinka si před časem zabrala přírodní areál za zdejšími železárnami. Tam neprodleně „elektrárenského“ bobra v popelnici, zajištěné popruhy, převezli a vypustili na břehu Olše do vody.

Video ze záchrany (HZS MSK): https://youtu.be/m3f4WoULR0k

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje