V Lichnově se střetly dva osobní vozy, jeden z nich byl na hybridní pohon

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

25.02.2023 | Lichnov/ Moravskoslezský kraj
V Lichnově se střetly dva osobní vozy, jeden z nich byl na hybridní pohon

Ve čtvrtek 23. února 2023 odpoledne zasahovaly dvě hasičské jednotky u střetu dvou osobních automobilů v Lichnově na Novojičínsku. Jeden člověk při něm byl zraněn.

Nehoda byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut po třetí hodině, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Kopřivnici a dobrovolná jednotka z Frenštátu pod Radhoštěm.

Hasiči po příjezdu na místo události začali s poskytováním předlékařské první pomoci  jedné zraněné osobě, po příjezdu zdravotníků ji předali do jejich péče a pomohli s transportem do sanitky.

Na vozidlech zasahující jednotky provedly protipožární opatření odpojením akumulátorů. Jeden z havarovaných vozů - Ford Kuga - byl plug-in hybrid, bylo tedy nutné odpojit i konektor vysokonapěťové části pohonu. Se spolehlivým nalezením bezpečnostních prvků pomohla interaktivní aplikace, kterou mají hasiči v tabletech v každém zásahovém voze.

Po zadokumentování nehody ze strany policie hasiči jedno z vozidel vytáhli navijákem zpět na komunikaci a uklidili silnici, o odvoz havarovaných automobilů se postaraly odtahové služby.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje