V Pazderně sjel autobus mimo komunikaci

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

24.08.2022 | Pazderna/ Moravskoslezský kraj
V Pazderně sjel autobus mimo komunikaci

Dvě jednotky profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) se v úterý 23. srpna 2022 odpoledne zapojily do vytažení autobusu, který vyjel v Pazderně mimo komunikaci.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena minutu po patnácté hodině. K zásahu byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Nošovicích.

Ti po příjezdu k zásahu zjistili, že linkový autobus vyjel v pravotočivé zatáčce mimo vozovku a kvůli silně podmáčenému terénu uvízl. Cestovalo v něm šest osob, nikdo nebyl zraněn. Všichni opustili autobus ještě před příjezdem hasičů.

Velitel zásahu povolal na místo vyprošťovací automobil Mercedes Actros Bison ze stanice HZS MSK v Ostravě Zábřehu. Ještě před jeho příjezdem hasiči nadzvedli podvozek autobusu vysokotlakým pneumatickým vakem a pod kola podstrčili výdřevu.

Bison poté svým silným navijákem pomohl dostat přední kola autobusu zpět na pevnou silnici, zadní kola se dostala ven už vlastní silou.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje