V oderské místní části Veselí hasiči likvidovali požár strniště

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.07.2022 | Veselí/ Moravskoslezský kraj
V oderské místní části Veselí hasiči likvidovali požár strniště

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 14. července 2022 odpoledne u požáru pole v Odrách - Veselí.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen pět minut před čtrnáctou hodinou, k události byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bílovci a Novém Jičíně, spolu s nimi dobrovolné jednotky z Oder, Oder - Veselí a Fulneku.

Požár zasáhl plochu přibližně 200×80 metrů, hasiči k likvidaci nasadili jak jednoduché hasební prostředky, tak cisternové automobilové stříkačky s hasicími lištami a lafetami.

S lokalizací výrazně pomohl traktor - velitel ohlásil zastavení šíření požáru o půl třetí, dalších přibližně 15 minut hasiči ještě prolévali zasažená místa vodou.

Škoda při zásahu nevznikla, plameny spolykaly pouze strniště. Příčinu vzniku zjišťuje vyšetřovatel.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje