Večerní požár v domku na Opavsku s úmrtím seniora

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.07.2018
Večerní požár v domku na Opavsku s úmrtím seniora

Pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli 1.7.2018 večer v obci Vřesina (okres Opava) u požáru v prvním patře smrt.jpgdvoupodlažního rodinného domku. Zahynul při něm senior, dalších 5 osob se nadýchalo kouře a skončilo ve zdravotnických zařízeních. Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v neděli večer - čtvrt hodiny před 20. hodinou. Do Průkopnické ulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Hlučín a Opava, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Vřesina u Opavy, Hlučín a Píšť.

aaa-(1).jpg

Hořelo v prvním patře rodinného domku. Oheň poškodil hlavně obývací pokoj, další pokoje především hustý hasic22.pngkouř. Požár se nejprve snažili uhasit sousedé pomocí dvou práškových přenosných hasicích přístrojů a nadýchali se kouře, toho se nadýchaly i další tři osoby. Všichni (5) skončili v péči týmů ZZS MSK.
Hasiči v dýchací technice uhasili oheň za čtvrt hodiny. Na odvětrání kouře použili přetlakový ventilátor.

a-(1).jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje