Požár garáže se rozšířil na rodinný dům

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.11.2023 | Olomouc/ Olomoucký kraj
Požár garáže se rozšířil na rodinný dům

K požáru rodinného domu v Olomouci-Řepčíně vyjely ve středu 22. listopadu čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Požár vznikl v garáži a následně se rozšířil i do dalších pater budovy. Nahlášen byl v 17.30 na krajské operační a informační středisko.

Pomocí dvou proudů jsme likvidovali nejprve ohniska v garáži, museli jsme vynést několik tlakových láhví a velké množství materiálu, abychom mohli efektivně hasit. Jednu osobu jsme z hořícího domu zachránili pomocí vyváděcí masky, z okolních budov jsme evakuovali obyvatele ohrožené kouřem. Nasadili jsme přetlakový ventilátor, využili jsme výškovou techniku a bezpečně odstavili fotovoltaickou elektrárnu. Během zásahu jsme využívali termokameru, kterou jsme také provedli závěrečný průzkum.

Zraněna byla jedna osoba a jeden hasič. Na místě jsme spolupracovali se záchranáři ZZS.

Příčinu nyní zjišťuje náš vyšetřovatel ve spolupráci s PČR. Škoda byla předběžně odhadnuta na 2 miliony korun.

Zasahovala profesionální jednotka z CHS Olomouc (včetně výškové techniky a protiplynového automobilu) a JSDHO Olomouc – Chválkovice, Olomouc – Černovír a Senice na Hané.

Radek Buryánek, DiS
HZS Olomouckého kraje