V krásném jarním počasí hasiči na Olomoucku zasahovali u dvou dopravních nehod motocyklistů.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.04.2018
   motork.jpg

Bohužel příznivé počasí a možnosti vyrazit na svých dvoukolových strojích sebou přináší i smutnou stránku světa na dvou kolech. Po páteční, 6.4. 2018 vážné dopravní nehodě při které došlo k vážnému ztrátovému poranění mladého motorkáře i v sobotu 7.dubna 2018, zasahovali hasiči na Olomoucku u dvou těžkých nehod podobného charakteru.

motorja2.jpg
Sobota 7.duben 2018
ViewImage-aspx.jpg
Krátce po patnácté hodině vyjela jednotka profesionální požární stanice ze Šternberka k nehodě motocyklisty. Ten ze svým strojem narazil do svodidel a způsobil si tržnou ránu na dolní končetině. Hasiči asistovali přivolané letecké záchranné službě a poté provedli nutná bezpečnostní opatření s úklidem komunikace.

motorja2.jpg
Sobota 7.duben 2018
AC.jpg
U druhé dopravní nehody po střetu osobního vozidla s motocyklem u Unčovic na Olomoucku zasahovala jednotka požární stanice Olomouc a dobrovolní hasiči ze Senice na Hané. Hasiči asistovali posádce zdravotníků ZZS OK a poté provedli úklid po dopravní nehodě. Na místě nehody nezvykle zasahovala jednotka z Olomouce. Stávající jednotka profesionální požární stanice z Litovle v tu chvíli pomáhala likvidovat rozsáhlý lesní požár u Nové Hradečné. Z důvodu zajištění dojezdu jednotky pro případnou podobnou pomoc byla do Litovle na stanici jako záložní jednotka vyslána právě jednotka z Olomouce.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje