VIDEO Následky srážky dvou vlaků likvidovalo 7 jednotek hasičů i dva tanky

14.01.2022 | Prosenice/ Olomoucký kraj
VIDEO Následky srážky dvou vlaků likvidovalo 7 jednotek hasičů i dva tanky

Je i video...

Od brzkých ranních hodin se podílíme na odstraňování následků noční srážky nákladních vlaků na nádraží v Prosenicích na trati z Přerova do Ostravy, ke které došlo ve čtvrtek 13.1.2022 před 23. hodinou.

Video zde:  Nehoda nákladních vlaků, Prosenice

Vykolejily čtyři vagóny plně naložené dřevem, bylo poškozeno trakční vedení. Na místě dopoledne pracovalo sedm jednotek pod velením hasičů SŽ a odklízely vysypaný náklad. Hasiči řezali dřevo na menší kusy a odstraňovali z profilu trati ručně, protože nepřístupný a svažitý terén neumožňoval okamžité nasazení vhodné těžké techniky. Dopoledne byl pak nasazen vyprošťovací tank SŽ, který pomáhal s odstraněním poškozených vagónů. Probíhá oprava trakčního vedení. Předpoklad uzavření trati je podle velitele zásahu až do sobotních brzkých ranních hodin. Škoda se podle předběžných odhadů vyšplhá zhruba k 21 milionům korun. Nikdo nebyl zraněn.

Zasahovala profesionální jednotka ze stanice Přerov a čtyři jednotky SDH Prosenice, Osek nad Bečvou, Radvanice a Radslavice. Mimořádnou událost měly pod svým velením dvě jednotky SŽ Přerov a Ostrava.

por. Radek Buryánek, DiS
HZS Olomouckého kraje