Bezpečně na cestách i v pátek třináctého

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

13.01.2023 | Pardubický kraj
Bezpečně na cestách i v pátek třináctého

Pátek třináctého je v mnoha zemích považován za nešťastný den. Chorobná obava z tohoto data se nazývá paraskavedekatriafobie nebo též friggatriskaidekafobie a jedná se o speciální formu fóbie z čísla 13. Tolik citace z wikipedie.

Hasiči chtějí tento datum změnit, abyste se pátku třináctého prostě a jednoduše nebáli. Proto každý rok přinášíme jedno téma, kterým chceme veřejnost informovat o tom, jak se v dané situaci chovat a co dělat. Dnes se zaměříme na hořící automobily.

Často dochází k požárům osobním vozidel, autobusů, ale někdy i nákladních automobilů.

Nejčastější příčinou vzniku požáru bývá technická závada na elektroinstalaci vozu. V chladném a mrazivém počasí pak pravděpodobně dochází i k většímu zatížení elektroniky vozu, která se více zahřívá.

Jste na cesty řádně vybaveni? Hasiči radí, mějte ve vozidle hasicí přístroj.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje