Devět jednotek hasičů likvidovalo požár skládky

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.06.2023 | Zdechovice/ Pardubický kraj
Devět jednotek hasičů likvidovalo požár skládky

Devět jednotek hasičů likvidovalo od středečního odpoledne (28. června) požár skládky ve Zdechovicích (profesionální hasiči z Přelouče a Pardubic, dobrovolní hasiči z Řečan nad Labem, Zdechovic, Přelouče, Břehů a Choltic). Událost byla oznámena na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje v 16.16 hodin.

Požár zasáhl jižní část skládky o rozměrech asi 30x50 m.

Hasiči použili smáčedlo, které zvyšuje efektivitu hašení. Přiměšování smáčedla do vody při hasebních pracích je dosahováno vyšší efektivity hašení díky zvýšené smáčivosti vody, lepšímu pronikání vody do hloubky hořícího materiálu a vyššímu chladícímu efektu. To vede ke zkrácení doby hašení a zabránění dalšímu rozvoji hoření.

Zřízeno bylo čerpací stanoviště na nedalekém rybníku pro dopravu vody na místo zásahu.

Hasičům ztěžuje likvidaci požáru silný vítr. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 18. 24 hodin a není ještě zlikvidován.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Skládka ve Zdechovicích hořela naposledy 21. dubna 2020, kdy na místě zasahovalo 12 jednotek hasičů.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje