Hned dva požáry lesů likvidovali hasiči u Městečka Trnávky

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.06.2023 | Městečko Trnávka/ Pardubický kraj
Hned dva požáry lesů likvidovali hasiči u Městečka Trnávky

Hned dva lesní požáry likvidovaly jednotky požární ochrany v Městečku Trnávka ve středu 28. června v odpoledních hodinách.

V prvním případě hořel les v Městečku Trnávka u Holubí studánky na rozloze asi 50x60 m. Zde zasahovaly jednotky z Chornice a Městečka Trnávky.

„Jednalo se o dva roky starý porost smrčku a modřínu a uprostřed porostu stalo terénní auto bez registrační značky najeté na pařezu s proraženou vanou. Pod autem ohořelý porost a ve směru větru od auta shořela plocha. Příčiny vzniku obou požárů jsou stále vyšetřovány,“ říká vyšetřovatelka por. Ing. Lenka Hauk z Hasičské stanice Svitavy.

Druhý požár lesa u Mezihoří o rozloze zhruba 50x30 m. Na místě zasahovaly jednotky – profesionální z Moravské Třebové a dobrovolné ze Starého Města, Dlouhé Loučky, Chornice, Vranové Lhoty, Jevíčka a Rozstání.

Jednalo se asi o 40 vzrostlých smrků. Zásah byl náročný, hořelo ve velmi těžko přístupném terénu a v příkrém kopci. Dle slov vyšetřovatelky hasičů, která se zabývá příčinou vzniku požáru, zde hořelo již v pondělí. Zřízena byla kyvadlová doprava vody. Nejednalo se o plamenné hoření, hasiči museli ohniska požáru prolévat vodou a kontrolovali je termokamerou.

„U prvního požáru je škoda předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Uchráněn byl majetek ve výši 500 tisíc korun. Další požár je se škodou 80 tisíc korun. Uchráněn je okolní porost v hodnotě 2 miliony korun,“ uzavírá Lenka Hauk.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje