Jen za neděli hasiči likvidovali pět požárů porostů

10.07.2023 | Pardubický kraj
Jen za neděli hasiči likvidovali pět požárů porostů

Neděle 9. července 2023

V Kunvaldu hořel před polednem porost na strništi. V Tatenicích hořelo klestí na ploše asi 3x3 m. V Chocni odpoledne hořela tráva na ploše asi 5x5 m. Požár hasiči zlikvidovali asi za 20 minut od nahlášení události na tísňovou linku.

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár hrabanky v lese v Horním Jelení. Tady se jednalo o rozlohu 50 x 50 m.

Do 17.10 hodiny byl největším požárem, který v neděli vypukl, ve Lhotě u Skutče. Hořelo pole s balíky slámy na ploše zhruba 150 x 60 m. Na místě zasahovalo 6 jednotek hasičů.

Požár způsobil nejspíš neznámý předmět v žacím stroji kombajnu. Příčiny dalších požárů jsou vyšetřovány. Škody nejsou dosud vyčísleny. Hasiči bojovali nejen s plameny, ale také s obrovským horkem, které panuje v celé republice.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje