Muž zapálil svíčku a odešel, požár na sebe nenechal dlouho čekat

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

04.11.2021 | Strašov/ Pardubický kraj
Muž zapálil svíčku a odešel, požár na sebe nenechal dlouho čekat

Ve Strašově bylo dnes 4. listopadu v časných ranních hodinách živo. Čtyři jednotky hasičů přispěchaly k požáru dílny, kde se nacházely i hořlavé látky a stála u rodinného domu.
Muž si v dílně zapálil svíčku a odešel. Po chvilce si z domu všiml podezřelého světla, které vycházelo z dílny. Hned přispěchal, když spatřil požár, snažil se do příjezdu hasičů oheň uhasit. Manželka přivolala hasiče na pomoc.
Měl štěstí, že požár do příjezdu jednotek zcela zlikvidoval a plamenům tak zabránil se rozšířit dál. Hasiči důkladně zkontrolovali požářiště termokamerou, aby odhalili případná skrytá ohniska. Vše bylo kompletně uhašeno.
„Příčina vzniku požáru byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Díky rychlému zásahu není škoda vzniklá požárem vysoká, asi 5 tisíc korun, a uchránit se podařil majetek v přibližné hodnotě 200 tisíc korun,“ dodal k události vyšetřovatel hasičů por. Aleš Janda, DiS.
Požár se obešel bez zranění.

Jana Poláková - asistentka, HZS Pardubického kraje

Zdroj: HZS Pardubického kraje