Nedopalek cigarety způsobil požár na balkoně

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

18.06.2021 | Pardubice/ Pardubický kraj
Nedopalek cigarety způsobil požár na balkoně

Majetek za více než dva miliony korun uchránili hasiči rychlým zásahem ve čtvrtek 17. června kolem poledne, když byli přivoláni k požáru na balkoně výškové budovy v Pardubicích. V panelovém domě v 9. patře uživatelka odhazovala nedopalky cigaret do květináčů.

V kombinaci s horkem, které dnes panuje, to byl přímo učebnicový příklad pro hasiče, že dojde každou minutu k požáru. A taky ano, k požáru opravdu došlo. „Kolem poledne žena uviděla šlehat plameny na balkóně.  Její dcera vzala plastový kbelík s vodou a požár se snažila uhasit,“ uvedl k případu por. Aleš Janda, DiS., zjišťovatel příčin vzniku požáru územního odboru Pardubice, HZS Pardubického kraje.

Požár poškodil zateplení fasády zhruba 1 m2 a plastovou balkonovou výplň pod balkonovým oknem. Požár ještě dohasili hasiči. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

S dcerou majitelky bytu bude zahájeno správní řízení, protože škoda vznikla třetí osobě.

A upozornění pro všechny, co rádi odhodí nedopalek do květináče. Měli byste vědět, co váš truhlík obsahuje. V plastovém květináči v tomto případě nebyla hlína, ale rašelinový substrát, a jak je známo, rašelina obsahuje 53–58 % spalitelných látek.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje