Požár domu likvidovaly tři jednotky hasičů

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.04.2023 | Dolany/ Pardubický kraj
Požár domu likvidovaly tři jednotky hasičů

K požáru rodinného domu do Dolan vyjížděly v pondělí 3. dubna ráno 3 jednotky hasičů. Oznamovatel uviděl kouř z oken a několik osob na balkoně. Přistavil jim žebřík a pomohl všem šesti osobám. V tu chvíli již přijížděly hasičské vozy.

Zdravotnický hasičský záchranář poskytl osobám, které se nadýchaly jedovatých zplodin, kyslíkovou terapii. Poté byly osoby předány do péče zdravotníkům. Hasiči provedli průzkum, zda se uvnitř nenachází další osoba. To se nepotvrdilo. Požár byl zlikvidován a přetlakovou ventilací odvětrány zakouřené prostory.

Obyvatelé z vesnice se seběhli a šestnácti hasícími přístroji se snažili plameny likvidovat, a to ještě před příjezdem hasičů.

Na místě je vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda pravděpodobně přesáhne jeden milion korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje