Požár v teplárně likvidovali tři jednotky hasičů

26.08.2020 | Hlinsko/ Pardubický kraj
Požár v teplárně likvidovali tři jednotky hasičů

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim a Pardubice

K požáru do teplárny v Hlinsku vyjely v úterý 25. srpna v 8.12 hodin tři jednotky hasičů (profesionální z Hlinska a Pardubic a dobrovolná z Hlinska). Jednalo se o požár zaizolovaného kouřovodu. Jelikož jsou zde skrytá ohniska požáru, nechal si velitel zásahu na místo povolat hasičský automobil vybaven vysokotlakým řezacím a hasicím zařízením Cobra.

Zásah s Cobrou je velmi účinný. Zařízení Cobra je schopné pomocí vysokotlakého proudu vody s abrazivem proříznout jakoukoliv konstrukci. Pro toto zařízení není problém proříznout betonovou skruž, silnostěnný plech nebo dřevěnou desku. Zařízení lze využít při hašení požárů bytů, kde proud vody prořízne do místnosti otvor o poloměru cca 2 mm a tímto otvorem se do místnosti vpraví voda roztříštěná na miniaturní kapičky, které s minimální spotřebou vody požár uhasí. Dále byl povolán i speciální plynový hasicí automobil ze stanice Pardubice, tedy vozidlo vybavené hašením pomocí CO2. Ve voze je 540 kg CO2.

Hasiči prováděli měření teploty termokamerou. Požár dle slov vyšetřovatele hasičů je mezi kotlem a ventilátorem, který horký vzduch žene do komína.

Příčina i výše škody jsou vyšetřovány.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje