Sobotní požáry porostů v Pardubickém kraji

HZS Pardubický kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

22.07.2018
Sobotní požáry porostů v Pardubickém kraji

ohen-les.jpgBěhem soboty 21. července 2018 hasiči v Pardubickém kraji likvidovali sedm požárů porostů. V pěti případech se jednalo o požár trávy a ve dvou případech o požáry lesů.

ViewImage.jpg

pozar5.pngV Hrochově Týnci hořela tráva na rozloze 1x2m. Tráva hořela i na Orlickoústecku, přesněji v Dolní Lipce kolem kolejiště o délce zhruba 30 m. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

pozar5.pngZ tohoto požáru hasiči přejížděli k dalšímu požáru trávy u železniční trati v Dolní Lipce. Jednalo se o rozlohu přibližně 80x10m. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů.

pozar5.pngV Malé Moravě opět u železniční trati hořela tráva. Hasiči požár zlikvidovali během několika minut. U těchto případů požáry vznikly s největší pravděpodobností od projíždějícího parního vlaku.

ViewImage-(3).jpg

pozar5.pngHasiči v sobotu odpoledne vyjížděli také do Slatiňan, kde hořel les zhruba 400 metrů od rybníka. Hasiči museli natáhnout dvojité vedení o délce zhruba 150 m do kopce, protože se hasiči přes cyklostezku s těžkou technikou nedostali. Jednalo se o rozlohu přibližně 30 m2. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun.

ViewImage-(11).jpg

Hpozar5.pngasiči z Pardubic zasahovali u Kunětic, kde hořel les. Plameny tady spolykaly porost o rozloze 15-20 m2.

pozar5.pngHořící trávu hasili hasiči také v ulici Za Drahou v Ústí nad Orlicí. Požár s největší pravděpodobností opět způsobil projíždějící vlak.

ViewImage-(4).jpg

vysetovani.jpgPříčiny vzniku požárů vyšetřují vyšetřovatelé na jednotlivých územních odborech. Škoda vznikla pouze u požáru ve Slatiňanech.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje