Špatně umístěný kouřovod udírny způsobil požár pergoly a unimo buňky

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.05.2023 | Svitavy/ Pardubický kraj
Špatně umístěný kouřovod udírny způsobil požár pergoly a unimo buňky

Ve Svitavách v sobotu 13. května odpoledne hořela pergola a unimo buňka. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

Majitel s rodinnými příslušníky byl na chatě. Od časného rána udili maso, a topili v udírně až do 13. hodiny. Ještě kolem 15. hodiny byla celá udírna, umístěná v pergole, hodně teplá. Lidé seděli v chatě a najednou vypadl elektrický proud, a tak vyšli z chatky, že zpět „nahodí“ pojistky a v tu chvíli zjistili, že celá pergola a unimobuňka jsou v plamenech.

V 15.48 hodin tak již na místo směřovaly hasičské vozy. Plameny hasiči dostali pod kontrolu a zamezili dalšímu šíření. Poté bylo nutné rozebrat ohořelé části unimobuňky a vyklidit ji a uhasit všechna ohniska. Požár hasiči zcela zlikvidovali v 17.38 hodin.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun. Uchránit se hasičům podařilo majetek ve výši 700 tisíc korun. Událost se obešla bez zranění. „Příčinou vzniku požáru je kouřovod udírny, který byl umístěný v dřevěné konstrukci střechy s šindelovou krytinou pergoly,“ doplňuje vyšetřovatelka por. Ing. Lenka Hauk, DiS., z územního odboru Svitavy.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje