Začal nový školní rok. Dávejte děti i dospěláci větší pozor na silnicích

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.09.2023 | Pardubice/ Pardubický kraj
Začal nový školní rok. Dávejte děti i dospěláci větší pozor na silnicích

Ke sraženému dítěti na přechodu pro chodce vyjížděla jednotka hasičů v centru Pardubic hned 4. září dopoledne. V pardubické ulici Na Drážce došlo na přechodu pro chodce ke střetu nákladního auta s malou chodkyní. Na místě před příjezdem hasičů zraněné školačce již poskytovali pomoc zdravotníci, a ještě předtím kolemjdoucí svědci. Okamžitě po příjezdu jsme začali s asistencí záchranné službě. Hasič, člen intervenčního týmu, poskytl řidiči nákladního vozu první psychickou pomoc. Školačka byla převezena do nemocnice. Příčiny nehody vyšetřují policisté.

Začal nový školní rok a při cestě do školy mějte děti brašnu správně nasazenu na obou ramenech. Sledujte pečlivě situaci kolem sebe, když jdete do školy. Na přechodu pro chodce dávejte velký pozor, neutíkejte přes cestu a neriskujte střet s automobilem.

Při chůzi po chodníku i na přechodu pro chodce nehrajte hry na telefonu, neposlouchejte muziku ve sluchátkách. Nechejte si to v klidu na doma, nebo do bezpečí parku. Cestu do školy můžete absolvovat také na kole. Pamatujte však na základní pravidla. Přilba a správně vybavené kolo odrazkami je základ. A nezapomeňte reflexní prvky. Stačí málo a opravdu může dojít k neštěstí.

Větší pozor by ale měli dávat také řidiči. Hlavně trochu zpomalit v obytných zónách, okolí hřišť a škol. Pokud vozíte děti do školy autem, neopomínejte je připoutat.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje