Na Klatovsku přistával vrtulník během dne u dvou vážných dopravních nehod

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Na Klatovsku přistával vrtulník během dne u dvou vážných dopravních nehod

vrtulnik.jpg
Ve čtvrtek 14. prosince 2017 zasahovali hasiči na Klatovsku u dvou vážných dopravních nehod. U obou přistával i vrtulník LZS.

df.png

Ve čtvrtek, 14.12. 2017, v 5:23 hodin ráno vyslalo operační středisko profesionální i dobrovolné hasiče k dopravní nehodě osobního auta, která se stala v Puchverku u Čermné.

Řidička zůstala v kabině vozidla uvězněna. Hasiči ji vyprostili pomocí hydraulického zařízení a předali do péče LZS. Nehoda zastavila v místě provoz, až po odletu vrtulníku se zraněnou osobou hasiči uvolnili pro kyvadlovou dopravu jeden jízdní pruh.

Provozní kapaliny z havarovaného vozidla neunikly.

ViewImage-aspx.jpg

df.pngVe čtvrtek, 14.prosince 2017, odpoledne kolem půl šesté vyjeli hasiči z Klatov do Petrovic u Měčína k dopravní nehodě osobního auta.

Řidiče v bezvědomí z vozidla vyprostili další motoristé, kteří se stali svědky nehody.

Hasiči asistovali ZZS při ošetření pacienta, jeho uložení na nosítka a následně i při transportu do vrtulníku LZS.

Současně se záchrannými činnostmi hasiči zabezpečovali místo nehody a provedli proti požární opatření. Po tuto dobu byla silnice zcela uzavřena.

Teprve až po odletu vrtulníku se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem.

Hasiči pomohli odtahové službě vozidlo naložit a následně uklidili komunikaci od střepů a zeminy.

Mgr.  Pavla  Jakoubková, tisková mluvčí – HZS Plzeňského kraje

Foto: HZS Plzeňského kraje