Požár rodinného domu ve Strážově v Plzeňském kraji

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.03.2018
Požár rodinného domu ve Strážově v Plzeňském kraji

Od rána, 1.března 2018, zasahovalo u požáru rodinného domu ve městě Strážov sedm hasičských jednotek.

ViewImage-aspxdre.jpg

Místo události se nacházelo v historické zástavbě. Požárem byla zasažena stodola, v níž stály dva osobní vozy, které požár zcela zničil, dále u stodoly došlo ke zřícení střešní konstrukce. Ze stodoly se požár rozšířil na přilehlou obytnou budovu a zasáhl podkroví a střechu. I u obytné části došlo k propadání stropů.

e.jpg ee.jpg q.jpg

Druhou stodolu se hasičům podařilo uchránit. Uvnitř se podle prvotního průzkumu nikdo nenacházel. Hasiči před zřícením stropů vynášeli věci z obytné části, hasiči budovu stabilizovali, aby mohlo vynášení pokračovat.

qw.jpg

Zásah byl vzhledem k nízkým teplotám komplikovaný, docházelo k namrzání požární vody a musel se provádět posyp komunikací u zásahu inertním materiálem. Odpoledne byly ještě povolány k úklidu místa zásahu jednotky SDH Opálka a Zahorčice.

Mgr.  Petr  Poncar – HZS Plzeňského kraje

Foto: HZS Plzeňského kraje