Ve skalách u Bernartic bojuje od včerejšího rána sedm jednotek o život psa. Pes už čtvrtý den strádá hladem a sužují ho nízké teploty na bodě mrazu.

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.12.2017
w.jpg
4. prosince 2017

obsah125_1_big.jpgV pondělí 4. prosince 2017 ráno vyjeli hasiči ze Staňkova mezi Bernartice a Vidice na Tachovsku zachránit psa, který při sobotním honu zalezl do zbouraného kamenolomu, kde zůstal uvězněn. Jedná se o hrubosrstého jezevčíka. Pes už čtvrtý den strádá hladem a sužují ho nízké teploty na bodě mrazu.
Po příjezdu na místo zásahu velitel zásahu okamžitě pochopil, že na místě události sami nestačí, a požádal si o vyslání dalších jednotek. Operační středisko vyhlásilo poplach jednotkám na stanicích Domažlice a Plzeň Košutka i v obcích Horšovský Týn, Mířkov, Stráž a Vidice.
qqq.jpg
Hasiči se od devíti hodin ráno se prokopávali kameny a štěrbinovou kamerou prohledávali spáry. Práce je to vyčerpávající nejen fyzicky, ale i psychicky, navíc ztížená mrazem i náročným terénem. Hasiči zkusili několik cest, bohužel všechny byly slepé. Motivací pro hasiče je, že psa občas zaslechnou. O život psa bojovali hasiči i za tmy, výkopové práce přerušili až po deváté hodině večer do rána.

ww.jpg

5. prosince 2017
V úterý 5. prosince 2017 se hasiči ráno vrátili na místo zásahu společně s USAR teamem z Prahy, který s sebou přivezl echolokátory. Záchrana psa v náročném terénu pokračuje.

Mgr.  Pavla  Jakoubková, tisková mluvčí – HZS Plzeňského kraje
Foto: HZS Plzeňského kraje