Pražští hasiči se shromáždili u pomníku k uctění památky kolegy, který zahynul ve službě

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

30.08.2017
hju.jpg
Dne 27. 8. 2002 vyjeli hasiči z chodovské stanice v 08:04 hodin k nahlášenému úniku plynu v Doubravické ulici. Během cesty přes náměstí míjeli osobní auto. Při odbočování do Chilské se s ním hasičská cisterna střetla. Strojník nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti najel na obrubník na kruhové křižovatce na Litochlebském náměstí. Hasičské auto se přes střechu převrátilo na druhý bok. Tomáš Hrabý seděl v zadní kabině vozu.
Osmadvacetiletý hasič Tomáš Hrabý zemřel na mnohačetná zranění. Dalších pět hasičů bylo zraněno.
zz.jpg
Kolegové na tuto tragickou nehodu stále vzpomínají a k pomníku Tomáše se každým rokem v srpnu vracejí, aby uctili jeho památku.
 hh.jpg
Tiskový odbor HZS Praha,