U požáru haly v pražské Vinoři zasahovalo 32 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

06.12.2017
K požáru haly v Mladoboleslavské ulici v pražské Vinoři vyjelo v 19:01 hodin v úterý,  5.12.2017,  několik jednotek hasičů.

Na místo vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS hl. m. Prahy v prvním sledu 18 cisteren s vodou, dva žebříky a jednu plošinu. Jednalo se o profesionální a dobrovolné jednotky včetně kolegů ze Středočeského kraje.

V době příjezdu první jednotky se ozývaly z haly výbuchy tlakových lahví, plameny šlehaly několik metrů vysoko. Ve 20:00 hodin byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Zřízeny byly tři požární úseky a místo zásahu bylo pro běžnou dopravu uzavřeno. Na místě se postupně vystřídalo 32 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Hořelo v jedné ze čtyř spojených průmyslových a skladových hal. Hasičům se podařilo větší část budov zachránit a zamezili tak dalšímu šíření plamenů. Přesto došlo k totální devastaci jedné z hal o rozměrech asi 40x30 metrů a části další přilehlé budovy. Kolem 22:00 hodiny byla zřízena celkem čtyři stanoviště na doplňování vody.

Na místo se dostavil Český červený kříž, který zajišťoval občerstvení a servis pro zasahující hasiče. Hasiči z chemické laboratoře z Kamenice každých 30 minut monitorovali ovzduší.
Starosta městské části Vinoř vyhlásil místním rozhlasem upozornění pro občany Vinoře, aby nevětrali a nevycházeli z domovů. Nedaleká čerpací stanice a obytné domy však nebyly požárem ohroženy.

Krátce po 23:00 hodině byl požár lokalizován, plameny byly pod kontrolou a probíhalo dohašování. Na místě zůstal větší počet jednotek až do 01:00 hodin, kdy proběhla částečná redukce sil a techniky.

Při požáru se lehce zranil jeden hasič na noze a dva policisté se nadýchali zplodin hoření.Tisk_Pu017.JPG

Dohašování požáru bude trvat do ranních hodin. V dopoledních hodinách, 6.12. 2017 pak proběhlo došetření za účasti hasičských a policejních vyšetřovatelů. Škody byly odhadnuty na několik desítek milionů korun.

FOTOGALERIE//VIDEO  na www.hasici.cz /Foto/Video

Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,