Na Mladoboleslasku letěl pro řidiče havarovaného autobusu vrtulník

04.08.2018
Na Mladoboleslasku letěl pro řidiče havarovaného autobusu vrtulník
bus3.jpg
V pátek 3. srpna v 13.37 hodin přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o havárii autobusu v katastru obce Skorkov v okrese Mladá Boleslav.

ViewImage-(8).jpg

Nehoda se stala na silnici číslo 610 v lesním úseku nedaleko obce Otradovice. Operační důstojník k události depositphotos_117192588-stock-illustration-fire-truck-icon-cartoon-single.jpgvyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Stará Boleslav, Mladá Boleslav a Nymburk a jednotku sboru dobrovolných hasičů Brandýs nad Labem.

ViewImage-(3)m-(1).jpg

Jako první ze záchranných složek přijeli na místo hasiči, kteří zjistili, že autobus sjel mimo vozovku a zůstal opřený mezi stromy se zablokovanými dveřmi. Uvnitř vozidla bylo osm cestujících a řidič, který byl v bezvědomí.

ViewImage-(9).jpg

Hasiči nejprve pomocí motorové pily odstranili několik stromů a větví a uvolnili zablokované dveře, kterými zachrana1.jpgnásledně evakuovali všechny pasažéry. U řidiče, který patrně prodělal srdeční příhodu, byla ihned zahájena srdeční masáž i s využitím automatického defibrilátoru.

ViewImage-(10).jpg

Po příjezdu zdravotníků a následné stabilizaci byl řidič přeložen do přivolaného vrtulníku letecké záchranné vrtul2.jpgslužby a transportován do nemocnice. Jednotky dále provedly zajištění místa nehody a protipožární opatření. Samotné vyproštění vozidla si zajistil jeho majitel přes soukromou firmu. Cestující, z nichž jednomu ošetřili zdravotníci lehké zranění, pak do místa určení odvezl evakuační autobus z mladoboleslavské stanice.

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS
Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje