Pět zraněných po čelním střetu dvou vozidel na kolínské silnici VIDEO/FOTOGALERIE

25.07.2018
nehoda4.jpg
Ve středu 25. července 2018  krátce před půl sedmou byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášena vážná dopravní nehoda dvou osobních vozidel na silnici číslo 12 na začátku obce Rostoklaty ve směru od Kolína.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Český Brod a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Úvaly.

aaa.jpg

Následně k nehodě vyjel také velitel čety ze stanice Říčany.

aas.jpg

Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že jde o čelní střet dvou osobních vozidel, přičemž v jednom z nich se nacházejí zaklíněné osoby. Hasiči za použití hydraulické vyprošťovací sady začali z vozidla vyprošťovat zraněné osoby, které si následně převzala do péče přivolaná zdravotnická záchranná služba. Vzhledem k tomu, že jedno zranění bylo hodně vážné, byl na místo vyslán také vrtulník letecké záchranné služby, který osobu transportoval do nemocnice v Praze.

cvv.jpg

Celkem bylo při nehodě zraněno pět osob, z toho podle lékařů dvě těžce a tři středně těžce. Hasiči dále udělali protipožární opatření na obou autech a sanaci vozovky od ropných produktů. Po zadokumentování nehody Policií ČR jednotky ještě uklidily komunikaci, která byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena. Obousměrný odklon řídily policejní hlídky po vedlejších silnicích.

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS- Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje
Foto/Video:HZS Středočeského kraje