Požár bytu Nový Knín

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

21.11.2023 | Nový Knín/ Středočeský kraj
Požár bytu Nový Knín

20. listopadu 2023, 8.00 hodin, Nový Knín (Příbram)

K požáru dětského pokoje ve vnitrobloku bytového komplexu v obci Nový Knín byly vyslány profesionální jednotky z centrální hasičské stanice Příbram a z hasičské stanice Dobříš spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Nový Knín a Stará Huť.

mapa.jpg

Po příjezdu na místo bylo potvrzeno, že požárem je zasažena jedna místnost v druhém nadzemním podlaží; všechny osoby byly mimo objekt. Hasiči v dýchací technice zasahovali vodními proudy oknem i vnitřkem budovy a požár v 8.54 hodin lokalizovali. Poté prohlédli i střechu, zda také nebyla zasažena. Po závěrečné kontrole požářiště termokamerou ohlásil velitel zásahu přesně v deset hodin likvidaci.

Posádka zdravotnické záchranné služby ošetřila jednu dospělou osobu, která utrpěla popáleniny, pak ji převezla do příbramské nemocnice. Zdravotníci také zkontrolovali sedm dětí, zda se nenadýchaly kouře, ale všechny ponechali na místě, protože byly v pořádku. P

odle přivolaného zástupce městského úřadu se po dohodě se správcem domu podařilo pro postiženou rodinu zajistit náhradní ubytování.

Přímé škody vyčíslil příbramský vyšetřovatel HZS Středočeského kraje na jeden a půl milionu korun, včasným zásahem se podařilo uchránit majetek za deset milionů.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost.

FOTO: HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK