Požár střechy rodinného domu

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

21.03.2024 | Hradešín/ Středočeský kraj
Požár střechy rodinného domu

19. března 2024, 15.07 hodin, Hradešín (Kolín)

K požáru střechy rodinného domu vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje profesionální jednotku z hasičské stanice Říčany. Na pomoc postupně vyjeli také dobrovolní hasiči obcí Babice, Doubek, Škvorec a Žernovka.

mapa.jpg

Po průzkumu bylo potvrzeno, že se plameny šíří z půdního prostoru do střešní konstrukce. Na jejich zdolání bylo nasazeno pět C proudů a jeden vysokotlak. Dalším vodním proudem hasiči ochraňovali sousední rodinný dům. Zásah probíhal v dýchací technice, a to i za pomoci automobilové plošiny.

V 15.55 hodin se podařilo požár lokalizovat. Část střešní krytiny museli hasiči rozebrat, aby mohli celý prostor zkontrolovat termokamerou. Informaci o likvidaci požáru přijal operační důstojník v 16.17 hodin. Majiteli objektu byla poté nařízena dohlídka po dobu 24 hodin.

Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na 150 tisíc korun, včasným zásahem jednotky uchránily majetek za dva a půl milionu.

Příčinou vzniku požáru byl úlet jiskry od úhlové brusky.

Během požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

FOTO: HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK