Při tragické nehodě zemřeli dva lidé

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

15.11.2023 | Jesenice/ Středočeský kraj
Při tragické nehodě zemřeli dva lidé

Informaci o vážné dopravní nehodě osobního vozidla a kamionu na silnici č. 27 asi kilometr od karlovarské silnice směrem do Jesenice na Rakovnicku přijala tísňová linka středočeských hasičů v pondělí 13. listopadu čtyři minuty před půl čtvrtou odpoledne.

mapa.jpg

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotku z hasičské stanice Rakovník a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Jesenice, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod. Zároveň byl aktivován vzlet vrtulníku, který ovšem musel být kvůli špatnému počasí zrušen.

Po příjezdu na místo bylo potvrzeno, že jde o střet nákladního vozidla s osobním, ve kterém cestovali dva lidé. U spolujezdce konstatoval lékař zdravotnické záchranné služby vzhledem k charakteru poranění exitus. Řidič byl vyproštěn a zdravotničtí záchranáři ihned začali s jeho resuscitací, která však přes veškerou snahu nebyla úspěšná. Řidič kamionu vyvázl bez újmy na zdraví.

Hasiči zajistili obě vozidla proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Vzhledem k tragickým následkům nehody dorazila na místo také kriminální policie. Po zadokumentování události hasiči vyprostili tělo spolujezdce, které předali k dalšímu ohledání koronerovi. Obě usmrcené osoby pak odvezla pohřební služba.

Jednotky následně pomohly s naložením vraku osobního auta na odtahovou službu a asistovaly i při odtahu nákladní soupravy tahače s návěsem. Asi ve tři čtvrtě na osm večer byla po úklidu vozovky silnice uvolněna pro běžný provoz, do té doby bylo místo nehody zcela uzavřené a jezdilo se po objízdných trasách.

Zálohu za rakovnickou stanici zajistila dobrovolná jednotka obce Kněževes, která byla připravena k případnému výjezdu na své zbrojnici.

Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje