Tragická nehoda dvou vozidel

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

06.08.2023 | Kácov/ Středočeský kraj
Tragická nehoda dvou vozidel

V pátek 4. srpna čtyři minuty po čtrnácté hodině přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o vážné dopravní nehodě dvou vozidel v okrese Kutná Hora na silnici druhé třídy č. 125 kousek před obcí Kácov ve směru od brněnské dálnice D1. Podle oznamovatele začalo jedno z aut po střetu hořet.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotky z hasičských stanic Uhlířské Janovice a Zruč nad Sázavou a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Kácov. Z centrální hasičské stanice Kutná Hora zároveň vyjeli velitel čety a vyšetřovatel požárů.

Po příjezdu první jednotky na místo bylo upřesněno, že jde o čelní střet malého dodávkového vozidla a osobního automobilu. Řidič dodávky zůstal zaklíněný v kabině a nejevil známky života. Lékař zdravotnické záchranné služby následně potvrdil jeho exitus. V osobním autě cestovala žena se dvěma dětmi školního věku. Vážně zraněnou řidičku transportoval do nemocnice vrtulník, další vrtulník odletěl do nemocnice s jedním ze zraněných dětí. Druhé dítě utrpělo zranění lehčího charakteru a byla mu přítomným členem týmu posttraumatické péče poskytnuta psychologická pomoc, zároveň mu hasiči předali plyšovou hračku.

Menší požár v motorové části osobního vozu zlikvidovali kácovští dobrovolní hasiči dvěma ručními hasicími přístroji ještě před příjezdem profesionálních kolegů. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči zasypali sorbentem. Zároveň asistovali posádkám zdravotnické záchranné služby při ošetřování zraněných.

Vzhledem k tragickým následkům nehody probíhalo vyšetřování za účasti dopravní a kriminální policie, využit byl i dron. Silnice byla celou dobu uzavřena a jezdilo se po vedlejších komunikacích přes okolní vesnice. Po došetření události hasiči pomohli s naložením havarovaných vozidel na odtahové služby a na závěr uklidili vozovku.

Kvůli delší době vyšetřování byla od 16 hodin hasičská stanice Uhlířské Janovice zálohována místní dobrovolnou jednotkou, která byla připravena k případnému výjezdu na své zbrojnici. Záloha byla ukončena v 18.20 hodin, kdy profesionální hasiči z Uhlířských Janovic odjeli z místa nehody a policie obnovila na silnici č. 125 provoz.

Zdroj: Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje