V obci Zaječov na Berounsku hořel dům, uvnitř zemřela žena

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

04.01.2018
V obci Zaječov na Berounsku hořel dům, uvnitř zemřela žena
Hasičům ze dvou profesionálních (Hořovice a Beroun) a tří dobrovolných jednotek (Zaječov, Komárov a Žebrák) byl ve středu 3. ledna deset minut po 18. hodině vyhlášen poplach na požár rodinného domu v obci Zaječov na Berounsku.
 qqqqqq.jpg
V průběhu jízdy k zásahu bylo upřesněno, že se požár rychle šíří a majitelka je stále uvnitř. Druhému obyvateli domu se podařilo včas dostat mimo nebezpečí. Požár se mezi tím rozšířil na střešní konstrukci. První jednotky hasičů v dýchací technice ihned po příjezdu zahájily vyhledávání ženy za současného hašení pomocí tří vodních proudů. Žena byla uvnitř domu nalezena bez známek života.

qq.jpg
Velitel zásahu na místo povolal další 3 cisterny (ze Strašic, Mýta a Zbirohu) pro zajištění plynulé dodávky vody a hasební práce, společně s rozebíráním střešní konstrukce pro zabránění šíření požáru, pokračovaly také z výškové techniky. Při hašení byla nalezena 2 kg tlaková láhev, která byla vynesena a ochlazena. Za hodinu od příjezdu prvních hasičů byl požár lokalizován.
Místní dobrovolná jednotka zajistila přes noc dohlídku nad místem zásahu a druhý den ráno došlo ke kontrole a předání.

qqq.jpg
Pro případ dalšího výjezdu v hasebním obvodu stanice Hořovice zajistila zálohu dobrovolná jednotka Hostomice a vozidlo ze stanice Beroun, které je předurčené pro dopravní nehody na dálnici D5, bylo dočasně přemístěno do obce Zdice.
Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 2 mil. Kč, hasiči uchránili majetek za 1 mil. Kč. Vyšetřovatel stanovil příčinu požáru ve vznícení sazí v komínovém tělese.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje