Při střetu dodávky a autobusu na Kolínsku se zranily čtyři osoby VIDEO/FOTOGALERIE

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

09.04.2018
Při střetu dodávky a autobusu na Kolínsku  se zranily čtyři osoby  VIDEO/FOTOGALERIE

V pondělí 9. dubna 2018 tři minuty po půl sedmé přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě linkového autobusu a dodávky na silnici číslo 12 u Vrbčan na Kolínsku.

ViewImage-aspx.jpg

Operační důstojník k události vyslal dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Český Brod a Kolín a také jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Pečky, která je předurčená na zásahy u dopravních nehod.

q.jpg

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že obě vozidla se nacházejí mimo komunikaci. V dodávce byl zaklíněný řidič, kterého hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, současně byl ošetřen i lehce zraněný spolujezdec.

ws.jpg

V autobuse cestovalo celkem dvanáct osob včetně řidiče, který společně s jednou z cestujících utrpěl lehčí zranění. Oba byli na místě ošetřeni posádkami zdravotnické záchranné služby a poté převezeni do kolínské nemocnice. Nejvážněji zraněný řidič dodávky byl následně přenesen k vrtulníku letecké záchranné služby, kterým byl transportován do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Hasiči dále zajistili místo nehody, udělali na vozidlech protipožární opatření a zasypali na vozovce uniklé provozní náplně.

aaa.jpg

Dopravce z Kolína vyslal k nehodě náhradní autobus, většina cestujících si však zajistila odvoz přes rodinné příslušníky. Po celou dobu zásahu byl provoz v místě nehody řízen kyvadlově. Co bylo příčinou nehody, je předmětem dalšího vyšetřování Policie ČR.

por. Ing. Ladislav Holomčík, tiskový odbor HZS Středočeského kraje

Foto/Videoi:HZS Středočeského kraje