Výbuch tlakové láhve v Průhonicích zranil tři lidi

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

08.01.2018 | Průhonice
Výbuch tlakové láhve v Průhonicích zranil tři lidi

Profesionální hasiči z Říčan a jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Průhonice vyjeli v neděli 7. ledna 2018 před 16.30 hodin k nahlášenému požáru desetikilogramové propanbutanové láhve v Průhonicích u vstupu do místního parku.

ViewImage-aspxAH-Pruhonice.jpg

Před příjezdem hasičů na místo bylo dalším volajícím oznámeno, že tlaková láhev už explodovala. Tato skutečnost byla vzápětí potvrzena. K události byla přivolána také zdravotnická záchranná služba, neboť při výbuchu byly zraněny tři osoby. Požár se nikam dále nerozšířil. Láhev byla součástí plynových kamen pro vytápění dřevěného stánku, který sloužil k prodeji vstupenek u vjezdu na parkoviště.

4.jpg

Příčinou požáru a následné exploze byla technická závada na ventilu tlakové láhve. Škoda byla vyčíslena na 3 000 korun.
aswa.jpg 3-(1).jpg

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje